top of page

Dramatiškoje kovoje „Žalgiris“ sudėjo ginklus prieš svečius iš Milano.

Eurolygos dvidešimt devintajame ture Kauno „Žalgirio“ (13/16) krepšininkai namuose 84:88 (27:18, 14:21, 22:24, 21:25) nusileido Milano „Emporio Armani“ (8/21) komandai, kuriai padėti negalėjo traumuotas Mantas Kalnietis. Nuo pirmųjų susitikimo akimirkų „Žalgiris“ primetė savo žaidimo taisykles. Mačą kauniečiai pradėjo atkarpa 11:2. Žadinti Milano ekipą mėgino iniciatyvos ėmęsis Milanas Mačvanas, kurio taškų serija deficitą sumažino iki 6 (7:13). Likus žaisti tris minutes, Kevinas Pangosas dūrė tritaškį ir „Žalgirio“ pranašumas išaugo dvigubai (18:9). Puolime ir toliau nesulaikomai rungtyniavę žalgiriečiai rinko taškus be rimtesnio pasipriešinimo ir pirmąjį kėlinį laimėjo 27:18. Antrajame kėlinyje mačo kontrolė iš žalgiriečių rankų ėmė slysti. Prie to prisidėjo įsibėgėjęs Awudu Abassas, o vėliau prabilęs Davide Pascolo. Šie „Emporio Armani“ žaidėjai labiausiai prisidėjo prie to, kad likus 2 minutėms, italai pirmautų 37:36. Tada svečius kiek apramino penkis taškus paeiliui pelnęs Lukas Lekavičius (41:37). Tiesa, vėliau žalgirietis suklydo ir leido A.Abassui svečių deficitą sumažino iki vieno metimo. Po pirmosios mačo dalies „Žalgiris“ pirmavo 41:39.

Trečiojo kėlinio pradžioje „Žalgiriui“ pavyko atitrūkti po K.Pangoso ir Artūro Milaknio taškų serijos (50:43). Ketvirčiui įpusėjus, italai spurtavo 6:0 ir rezultatas tapo lygus (53:53). „Žalgiriui“ rimtų problemų ėmė kelti Ricky Hickmanas, kuris pajuto metimą ir baudė už kiekvieną aplaidumo akimirką. Likus pusantros minutės, jo tolimas šūvis išvedė „Emporio Armani“ į priekį (58:56). Ketvirčio pabaigoje du taškus su pražanga pelnė Brockas Motumas – „Žalgiris“ įgijo 4 taškų persvarą (62:58). Vis tik per likusias 40 sekundžių ją žalgiriečiai iššvaistė ir po trijų kėlinių įsivyravo lygybė – 63:63. Lemiamame ketvirtyje užvirė kova taškas į tašką. Ji tęsėsi 9 minutes, kol labai svarbioje atakoje iš toli pro šalį laisvas atakavo A.Milaknis, o kitoje aikštelės pusėje žalgiriečius tritaškiu nubaudė Andrea Cinciarini, taip didindamas „Emporio Armani“ persvarą iki dviejų metimų (81:77). Likus 45 sekundėms, Edgaras Ulanovas sumažino deficitą iki 2 taškų (79:81). Tuo tarpu prie baudų metimo linijos stojęs A.Cinciarini prametė abi baudas. Likus 35 sekundėms, P.Jankūnas galėjo rezultatą išlyginti, tačiau kapitonas prametė vieną svarbų baudos metimą (80:81). Vėliau A.Cinciarini antrą kartą tos pačios dovanos nepadovanojo (83:80), italų pranašumą didino A.Abassas (85:80). Likus 12 sekundžių, skirtumą mažino K.Pangoso dvi baudos (82:85). „Žalgiris“ vos neperėmė kamuolio, tačiau vis tik prasižengė. A.Cinciarini pataikė vieną baudą iš dviejų (86:82). Likus 7 sekundėms, P.Jankūnas pelnė 2 taškus, tačiau iškart sulaukė A.Abasso atsako nuo baudų metimo linijos (88:84). Tokiu rezultatu „Emporio Armani“ ir triumfavo. „Žalgiris“: Kevinas Pangosas 16, Lukas Lekavičius 15 (7 rez. perd.), Paulius Jankūnas 12 (8 atk. kam.), Brockas Motumas 11, Artūras Milaknis 10. „Emporio Armani“: Jamelas McLeanas ir Andrea Cinciarini po 17, Ricky Hickamanas 16, Awudu Abassas 13, Davide Pascolo 12.