top of page

Eurolyga L.Westermannas ir P.Jankūnas nukalė „Žalgiriui“ dramatišką revanšą Kazanėje.

Eurolygos dvidešimt šeštajame ture Kauno „Žalgiris“ (12/14) svečiuose 82:80 (24:23, 18:20, 22:17, 18:20) pasiekė sudėtingą revanšą prieš Kazanės „Unics“ (7/19). Sulig šia pergale „Žalgiris“ išlaikė dviejų pergalių atstumą nuo aštuntoje vietoje turnyrinėje lentelėje esančios Stambulo „Anadolu Efes“, kurios sąskaitoje – 14 pergalių ir 12 nesėkmių. Kitame ture žalgiriečių lauks susitikimas su šia Turkijos ekipa, kuris gali būti lemtingas, kovojant dėl vietos atkrintamosiose. Mačas Kaune įvyks antradienį, 20 val. Nuo pat rungtynių pradžios „Žalgiriui“ sunkiai sekėsi susitvarkyti su Keithu Langfordu. Amerikietis pelnė penkis taškus paeiliui, o Kazanės komanda perėmė iniciatyvą (15:9). Žalgiriečius gelbėjo sėkmingas Augusto Limos žaidimas. Ketvirčio pabaigoje energijos į „Žalgirio“ žaidimą įnešė Brockas Motumas. Du australo tritaškiai leido kauniečiams surengti spurtą ir persverti rezultatą savo naudai (20:19). Ketvirtį „Žalgiris“ taip pat laimėjo minimaliu skirtumu – 24:23. Antrojo kėlinio pradžioje „Unics“ vėl perėmė iniciatyvą, kai įsibėgėjo Quino Colomas (35:30). „Žalgiris“ netrukus rado savo atsakymą – juo tapo Paulius Jankūnas. Atkarpa 6:0 leido žalgiriečiams vėl išsiveržti į priekį (36:35). Vis tik persvara svečiai džiaugėsi neilgai. Rusai susigrąžino persvarą. „Žalgiriui“ sumažinti deficitą padėjo aikštelėje pasirodęs Paulius Valinskas, kurio reidas vainikavo pirmąją mačo dalį – 42:43. Trečiąjį kėlinį „Žalgiris“ pradėjo atkarpa 5:0, tačiau iškart po to sekė „Unics“ identiškas atsakas (48:47). Kurį laiką aikštelėje vyko kova taškas į tašką, kol „Žalgirio“ gretose iniciatyvos ėmėsi Renaldas Seibutis ir Antanas Kavaliauskas. Gynėjas pataikė tritaškį, o po A.Kavaliausko taškų „Žalgiris“ atitrūko 62:57. Kėlinį žalgiriečiai baigė turėdami 4 taškų persvarą – 64:60. Lemiamą ketvirtį pradėjo dar vienas B.Motumo tritaškis, o po Leo Westermanno dvitaškio „Žalgiris“ pirmavo 7 taškais (69:62). Netrukus kauniečiai įgijo rekordinę persvarą (74:65), tačiau tada sustojo. „Unics“ gretose vėl prabilo K.Langfordas, o jo vedami rusai spurtavo 10:0 ir susigrąžino minimalų pranašumą (75:74). Likus žaisti 50 sekundžių, labai svarbų ir labai sudėtingą tritaškį smeigę L.Westermannas. Veliau du baudos metimus pataikė P.Jankūnas (81:77). „Unics“ bandė gelbėti K.Langfordas (80:81), tačiau rungtynes laimėjo „Žalgiris“ – 82:80.

„Unics“: Keithas Langfordas 27 (3/10 dvit., 5/9 trit.), Artiomas Parachovskis 15, Quino Colomas 14 (10 rez. perd., 5 atk. kam.), Lataviousas Williamsas 12 (6 atk. kam.).

„Žalgiris“: Paulius Jankūnas 21 (7 atk. kam., 30 naud. bal.), Leo Westermannas 12, Lukas Lekavičius (5 rez. perd.), Brockas Motumas ir Augusto Lima po 10.